Salt Nikotinli Likit ile Freebase Nikontinli Likit Arasındaki Farklar

Yazar Buhar Adam 01/03/2020 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Likit Blog Yayınları,Nedir Köşesi,

Salt Nikotinli Likit ile Freebase Nikontinli Likit Arasındaki Farklar

Yazımızda önde salt nikotinli likit tanımı sonra norml nikotinli tanımı, aralarındaki farklar ve kullanım alanlarından bahsedeceğiz. Kısa öz ve anlaşılır olmasına dikkat edeciğimiz yazımızın sonunda Salt nikotinli yani salt likitler hangi elektronik sigara çeşitlerinde kullanılır, Normal nikotinli likitler hangi e sigara modelleri ve Tank çeşitlerinde kullanılır örnek elektronik sigara modelleri ile sınıflandırdıktan sonra iki nikotin arasındaki farkları paylaşıcaz. Nikotin çeşitleri arasındaki farklar ve kullanım alanları, sağlık, alışkanlık ve benzeri konularda ki düşüncelerinizi lütfen yorum yolu ile bizimle paylaşınız.

1-) Salt Nikotinli likit, Salt Likit, Salt Nic., Nic Salt gibi terimlerin genel kullanım alanı salt likitlerdir. Salt likit adından anlayacağınız gibi bildiğiniz tuz ile yapılan bir likit değildir. Tuz nikotinli likit tanımı tütün yapraklarından elde edilen diprotonlanmış ve monoprotonlanmış nikotin çeşitlerinin kararlı bir molekül üzerine oturtularak tütünden çıkarılan asidin nikotine uyarlanmış halidir. Kısaca belirtmiş olursak Tütün yapraklarının yağını çıkarıp Benzoik asit ile nikotin tuzu elde etmektir.

2-) Freebase Nikotinli e Likit sıvıları yani serbest tabanlı nikotinden, normal nikotinin en saf hali olarak bilinir Marlbora üreticisi Phillip Morris tarafından bulunmuş bu formülde nikotin aynı ısı miktarında daha çok güçlüdür ve akciğer ve beyne daha hızlı emilim sağlar. Marlboro'nın diğer tütün çeşitlerinden daha çok tercih edilmesi ve satılmasının en önemli sebebi bu durumdur.

  •  Salt Likit ile Normal Likit arasındaki farklar
Salt LikitNormal Likit
Salt Likit Benzoik Asit İçermektedir.Katkı Maddesi yoktur
Daha hızlı emilimYavaş emilim
Nikotin oranları yüksek olabilirOrta ve düşük nikotin oranları
Yüksek nikotin oranında içmde fark olmazYüksek nikotin oranında içim sert olur
Daha az lezzet karmaşıklığıDaha fazla lezzet karmaşıklığı
Daha az buhar üretimiDaha fazla buhar üretimi
Sigara içimi için az buhar üretimli tercihlerde MTLBir çok içim stili için uygundur. Daha yüksek buhar üretimi
PahalıdırUcuzdur

Salt Likit alıyorsanız kullandığınız e sigara modelleri paket içeriğinde gelen coil veya yedek kartuş direnci 0.8ohm ve üzeri bobin direncinde olması gerekmektedir. 

Normal likit alıyorsanız kullandığınız e sigara modelleri paket içeriğinde gelen coil veya yedek pod kartuş direnci 0.8ohm ve altında direncinde olması gerekmektedir.

Her elektronik sigara ilanında kullanılan coil dirençleri ilan yazılarımızda ve ürünün kutu içeriği bölümünde yer almaktadır.

Coil çeşitliliği sunulan MTL ve DL içim için uygun elektronik sigara modellerinde ise dilediğiniz e likit türüne göre seçim yapabilirsiniz. Örnek olarak Smok Nord satın alıyorsanız hem normal likit hem de salt likit satın alıp uygun coil ile aynı cihazı kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde RBA sarım yapıyorsanız RBA bobin sarımı için kullanacağınız tel direncine göre e likit seçimi yapabilirsiniz. Sitemizin blog kısmında Coil direnç ve GA seçimleri tanımları ve kullanım alanları listelenmiştir.

Sağlık konusuna gelince bizim bu konular ile ilgili yorum yapacak yetkimiz yoktur. Nikotin türevlerinin her çeşidi bağımlılık yapmaktadır. Bu bile başlı başına tütünlü sigarayı bırakma aşamasında e sigarayı seçip seçmemek konusunda insanların düşünmesi gereken bir konudur. Tütünlü sigaranın çevresel ve insan vücuduna verdiği zararlar ve bağımlılık durumundan kurtulmada etkili bir yöntem olduğu da inkar edilemez.

Yorum Yap