Smok Nord Coil Çeşitleri ve Özellikleri

Yazar Buhar Adam 07/01/2020 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Pod Elektronik Sigara İncelemeleri,

Smok Nord Coil Çeşitleri ve Özellikleri

Nord Coil, Smok markasının en popüler pod elektronik sigara modellerinin başını çeken NORD Pod Kit ile kullanılmak üzere üretilmiş yedek bobin başlıkları DL ve MTL içim olmak üzere hem normal hem de Salt likitler ile kullanılabilir. Freebase nikotinli normal likitler ile kullanılabilir 0.6ohm coiller normal ve mesh olmak üzere 2 ye ayrılmaktadır. Mesh coiller yeni sistem iç ızgara tel üzerine sarılmış pamuklu coillerdir. Eski sistem normal (Regular) coiller çişitli dirençlerde sarılmış tel üzerine pamuk sarım coillerdir. İçim deneyimi, buhar yoğunluğu ve e likit lezzet sunumu kullanılan cihazın anlık ateşleme hızı, e likit içeriğinde kullanılan nikotinin çözülme hızı ve ayrışma ısısına göre değişkenlik gösterebilir hatta e likit dolumu yapılan tankın yapısı ve hava akış ayarlaması gibi değişkenlere göre değişim gösterebilmektedir. aynı durum MTL yani sigara içimini taklit eden az buhar üretimi ve sıkı bir çekim sunan coillerde de geçerlidir.

Smok Nord ile MTL içim sunan Nord coilleri 1.4ohm regular, 1.4ohm Ceramic ve 0.8ohm MTL Mesh coil olmak üzere 3 çeşit olarak bulunur. Ceramic coiller normal coillerden farklı olarak tel ve pamuk arasına seramic malzemenin girdiği yapıdaki coillerdir. Pamuğun daha uzun süre direkt ısıyı almadan yanmasını engelleyen bir görevi olan Ceramic coiller bazı kesimlerce zararlı olarak gösterilmektedir fakat bu yönde herhangi bir net bilgi yoktur. Uwell gibi bir kaç ünlü elektronik sigara üreticisi de bu söylemlerin yalan olduğunu kendilerince ispat ederek tersini savunmuşlardır. Neyse Ceramic coil biraz daha uzun ömürlü kullanım sunabilir bu bilgiyi de verdikten sonra arasında içim farkları kullanıcı deneyimleri yani Smok Nord coilleri kullanmış müşterilerimizden gelen yorumlara bırakıyoruz.

Ceramic Coil ile Normal Coil arasındaki farkı gösteren video

Smok Nord Ceramic Coil  Tanıtım Videosu

Smok Nord Coilleri Buhar Çıkış performansı, çekim sıkılığı ve e likit lezzet sunumu olarak sınıflandıracak olursak alt kısımda paylaştığımız şema kullanıcı için Smok Nord Coil satın alırken ohm seçiminde faydalı olabilir.

Smok Nord Coil Ohm Seçenekleri

Nord Rugular 1.4ohm (Salt Likit)Buhar %30Lezzet %50İçim Sıkılığı %80Likit Tüketimi: %30
Nord Ceramic 1.4ohm Salt Likit)Buhar %30Lezzet %50İçim Sıkılığı %80Likit Tüketimi %30
Nord Mesh 0.6ohm Salt ve Normal Likit)Buhar %70Lezzet %80İçim Sıkılığı %30Likit Tüketimi %70
Nord DC 0.6ohm Salt ve Normal Likit)Buhar%70Lezzet %80İçim Sıkılığı %30Likit Tüketimi %70
Nord Mesh MTL 0.8ohm Salt Likit ve Düşük VG oranlı Normal Likitler)Buhar %50lezzet %70İçim Sıkılığı %50Likit Tüketimi %50

 

 

 

Yorum Yap