Vape Kalemi (Kalem Tipi Elektronik Sigaralar)

Yazar Buhar Adam 14/11/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,

Vape Kalemi (Kalem Tipi Elektronik Sigaralar)

3 farklı işleve ve kullanım alanına sahip vape kalemi elektronik sigara çeşidi vardır bunlar, e likit ile kullanılan, kuru ot ısıtıcı atomizerli ve mum (konsantreler) için vape kalemleridir. Biz ülkemizde en çok kullanılan e likit buharlaştırıcı kalem tipi elektronik sigaraları inceleyeceğiz.

Elektronik Sigara Likiti buharlaştıran vape kalemleri mod (batarya) yani güç sağlayıcı pil ve ateşleme mekanizması bulunan asıl gövde + sıvı tankı dediğimiz atomizer kiti ve atomizer içerisinde bulunan yedek bobin başlıkları yani coillerden oluşmaktadır. DL ve MTL içim deneyimi sunan coil direnç seçenekleri ve hava akım ayar kanalı bulunan kalem tipi elektronik sigaraların kullanımı son derece basittir.

En İyi Kalem Model Elektronik Sigara seçimi için öneriler;

1-) Satıldığı Ülkede popüler markaları seçmek, Smok, Vaporesso, Aspire, Justfog, Eleaf, Wismec gibi markalar Türkiye'de en çok tercih edilen e sigara markalarının başında gelmektedir. Satın alacağınız vape kalem bunlardan biri olursa ileride lazım olabilecek yedek parça temininde sorun yaşamazsınız. 

2-) Coil direnci seçenekleri bol olması, kullanacağınız likite ve içim deneyiminizin tercihi konusunda sınırlayıcı olmaması adına coili devamlı bulunabilir ve farklı seçenekler sunan Sub ohm tanklarla eşleşmiş kitlerin tercihi önemli bir kriterdir.

3-) Pil gücü ve e likit haznesi, gün boyu tek seferlik şarj ve likit dolumu ile tam gün ve daha fazlası içim yapmanızı sağlayabilecek en hafif ve küçük yani taşınabilir bir model seçmek en ideali olacaktır.

4-) Dahili Pilli olması, yanlış duymadınız dahili pilli olunca pilin değişimi mümkün olmadığından bu bir dezavantaj gibi görülse de aslında daha iyidir. Çünkü Smok, Vaporesso gibi büyük e sigara üreticileri üretmiş olduğu vape kalem modellerinde kullandığı ebat ile sağladıkları pil verim gücü harici pillere göre hem daha fazla verim hemde kullanım konforunu sağlar. 

5-) Stil ve güvenlik, kullanım konforu, görsellik ve güvenliği oldukça çok marka ve modelde bulunan Vape kalemleri için tercihi zorlaştıran veya yanlış tercih sebebi olabilecek bir durumdur. İlk kez kalem model e sigara alarak tütünlü sigarayı bırakmak isteyen bir kullanıcı adayı stil konusunu en sona bırakmalıdır ve genel olarak tüm markalarda bulunan standar akım ve devre koruma özelliklerini tam anlamıyla bilemeyecekleri için şişirilmiş yazılara bağlı kalarak tercih yapmamalıdırlar.

Sırasıyla kriterler baz alınarak seçim yaptınız ve sonunda 3 5 model elde kalan vape kalem modeli var burada tarz görsellik seçimi yapabilirsiniz. Çok genel konulara girmedim hemen hepsinde zaten tank hava akım ayarlaması gibi bazı şeyler standar olarak veriliyor. 

Buhar Adam Vape Pen Kit Önerileri:

1-) Smok V9 MAX Kit (Yüksek buhar üretimi ve pil gücü)

2-) Vaporesso Cascade One Plus Kit (Yüksek pil üretimi - pil gücü ve e likit haznesi)

3-) SMOK Stick Prince Kit (Standart kaliteli DL içim)

4-) Smok Resa Stick Kit (Standart kaliteli DL içim)

5-) Smok V8 Kit (Standart kaliteli DL içim)

6-) Vaporesso SKY SOLO PLUS Kit

7-) Geek Vape Flint Kit (MTL Stick)

8-) Joyetech Ego AIO Kit ( Ucuz Fiyat ve yedek parça ile kaliteli performans)

Yorum Yap