Elektronik Sigara Sağlık Haberleri

Yazar Buhar Adam 10/11/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Nedir Köşesi,

Elektronik Sigara Sağlık Haberleri

Elektronik Sigara sağlık haberlerini gerçekle pek alakası olmayan Türkiye haberlerinden okumak yerine yabancı araştırma yazılarından takip etmek en makul olandır. Elektronik Sigara kullanımını açıklayacak olursak ülkemizde şu şekildedir. 

1-) Elektronik Sigara Likitci gibi Buhar Adam sitelerimizde ve genel olarak satılan sistemler bellidir.geneli freebase e likit sıvısı dedğimiz salt nikotinli salt likitler çıkmadan önceki nikotinli e likit sıvılarını buharlaştırmak üzere tasarlanmış elektronik sigara modelleridir.

2-) Pod sistem diye tabir ettiğimiz pod kit elektronik sigaralar genellikle daha az watt çıkış gücü gereksinimi ile yüksek nikotin oranlarını buharlaştıran ve normal kullanımda en fazla belirli bir yere kadar nikotin vücuda alınabilmesini sağlayan Pod elektronik sigaralardır. 

3-) Iqos, tekel olduğundan ıqos tarzı demeyeceğim normal sigara tütünün yakılmadan bellir bir sıcaklık ile buharlaştırılarak içilmesini sağlayan e sigara sistemleridir.

Bu tip elektronik sigaralar ile gün içerisinde içilebilecek nikotin oranı belirli seviyededir ve zaman içersinde nikotin dozajı düşürülerek geleneksel yakılarak içilen sigaradan kaynaklı nikotin bağımlılığından kurtulunabilir. Sigara bırakma açısından bir yol olan e sigara sistemleri ülkemizdeki durumu budur. Bunun dışında Amerika ve Avrupa da e sigara buharlaştırma cihazları bulunmaktadır bu cihazlar ile likit veya tütün ısıtma işlemi harici farklı kimyasal sıvı ve kuru içimler yapılmaktadır. Bu tarz içimlerde kullanılan uyshdcu türevi içimlerden kaynaklı Amerika haberleri ülkemizde doğrudan e sigara genel adı ile yayınlanmaktadır. Burada birşey savunmuyorum yanlış anlaşılmasın e sigara tamamen zararsız olduğunu söylemek veya söylememek benim işim değil anlamam da ama altı dolu olmadan haberin ülkemizde içeriği ile doğru olarak yayınlanmaması gerçekten can sıkıcı bir durumdur. Tütünlü sigaradan daha az maliyet ile rahat bir şekilde tütünlü sigarayı bırakmak isteyen ve bırakan onca insan varken bu tip haberler bu yolu düşünmek isteyen kullanıcı adaylarını korkutuyor. Benimde nacizane önerim sadece Yabancı sitelerden makaleleri araştırmaları okumalarıdır. Kaynak gösteren doğru haber yapan onca site varken buradaki yanlış eksik bilgiler kafa karıştırabilir konu sağlıksa bu çok önemlidir. E sigarasız bırakmak tabiki en güzel olanıdır kimsenin bişeyi övdüğü yok... Ki öyle düşünsem kendi aileme denemesini önermem.

Kesinlikle yabancı kaynaklardan kaliteli e sigara ve araştırma sitelerinden e sigara sağlık konularını araştırmanızı öneririm.

 

Yorum Yap