Pod Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

Yazar Buhar Adam 28/10/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Pod Elektronik Sigara İncelemeleri,

Pod Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

Ergonomik ebat ve ağırlıklar ile tam gün vaping sağlayan pod kartuş sistemli hepsi bir arada başlangıç kitleri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de popüler olmuştur. Kullanım basitliği ve genel anlamda büyük buhar çıkaran elektronik sigara setlerine nazaran daha az buhar çıkararak yüksek nikotin almamızı sağlayan bu cihazlar toplu alanlarda da daha az rahatsız edicidir. Örneğin kafeteryalar, sigara içilebilir ortalarda yan masada oturanlar daha az koku ve buhar olması nedeniyle daha az veya gizli vaping ile hiç rahatsız etmeden kullanılabilir oluşu MTL içim ve düşük DL içim sunan pod sistemlerin genel anlamda kullanılar tarafından diğer e sigara çeşitlerine oranla daha çok tercih edilmelerinde büyük rol oynamaktadır. Taşıması ve kullanımı kolay diyoruz fakat elektronik sigara ile ilk tanışacak insan satın alırken veya satın aldıktan sonra pod mod elektronik sigaraları nasıl kullanmalılar bu konuyu biraz açalım.

Pod Sistem elektronik sigaraların geneli hepsi bir arada başlangıç setleridir. Nedir Hepsi Bir Arada başlama seti diyecek olursanız harici pil ve ekstra donanım gerektirmeden tam set olarak satılan elektronik sigara kitleridir. Pod sistemler bu kategoride olduğundan dolayı harici olarak sadece e likit ( Pod Sistemler az buhar üreten düşük watt çıkışlı kitlerdir bu sebeple satın alacağınız e likit sıvısı SALT LİKİT olmalıdır). satın alarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki pod elektronik sigara ve e likitimiz var bu durumda ilk kurulum ve kullanım aşamaları nelerdir?

1-) Pod Setin kutusunu açtınız ilk yapacağınız şey pod kartuş haznesine veya bölmeye e likit koymaktır. Genelde e likit doldurma haznesi pod kartuşunun alt veya yan kısmında bulunur ve kauçuk tarzı plastikle kapatılmıştır. Tırnak ile rahatca kendinize çekerek likit dolum haznesine erişebilirsiniz. Likit dolumu tam yapılır ama az bişey üst kısımda boşluk bırakabilirsiniz. Daha sonra kauçuk tıpayı üzerine kapayıp pod kapsülü pod mod'a oturtabilirsiniz. (Tırnak ile sıkıştırılmış bir cihaz ise tırnakları kullanarak işlemi yapınız tırnakları kullanmadan zorlamayınız kırılabilir). Pod kartuş ve likit ile işimiz bitti.

2-) Pod Mod setlerde genel elektronik sigara çeşitleri gibi pili az dolu olarak kutulanırlar. Sanırım sebebi tam boş pil uzun süre kaldığında tamamen kullanılmaz oluyor sebebini tam bilmiyorum ama az dolu olan ve likit doldurduğumuz pod cihazı paket içerisinden çıkan usb kablosu ile şarj etmeniz gerekmektedir. Şarj etmek için cep telefonu şarj adaptörü veya bilgisayar gibi usb port çıkışlı cihazlar kullanılır. Takribi bir pod kit'in pilinin tamamen boşken tam dolma süresi 3 saat kadardır. Şarj olduğunu gösteren led ışık gibi birşeyler kesinlikle olur yanıyorsa ışık şarş oluyor demektir. Genelde bu led ışıkla pil doluluk bildirim renkleri kırmızı boş ile % 30 arası, orta derecede dolu ise %30 ile 70 arası mavi ışık, %70 ile tam doluluk arası oranı yeşil ışık göstermektedir. Klavuzda söylenen süre kadar beklediniz ve piliniz tam doldu gelelim en son kullanmaya başlama kısmına

3-) Vape Podlar genelde iki çeşit çalışır birincisi düğmeli ateşleme sistemi yani cihaz üzerinde en büyük tuş ateşleme tuşudur ve çalıştırma tuşudur eğer cihazınız tuşlu ise bu büyük tuşa 5 kez seri şekilde basmanız cihazı açmanız anlamına gelir. Bazı cihazlarda 3 kez şekilindedir. Klavuzdan yardım alabilirsiniz. 5 kez diye varsayarak seri şekilde bastınız ve açtınız ışık yanarak bildirim gelir zaten. Tuşlu pod mod sistemlerde ağızlık kısmını ağziniza getirerek aynı geleneksel tütünlü sigarada yaptığınız gibi içim yaparsınız yalnış içim esnasında bu bahsetmiş olduğumuz ateşleme ve güç tuşu olan tuşa basarak içim yapabilirsiniz. İçinize çekim yaparken yaparsınız bu eylemi. Pod Kitinizin üzerinde herhangi bir tuş yok ise sadece içersiniz normal sigara gibi bu kadar basittir. İçim yapmıyorsunuz koydunuz masaya 10 dakıka veya 3 dakıka veya yarım saaten fazlada kullanmıyacaksanız çantada veya seyahat esnasında cepte degilse üzeri kapanmıyorsa kapatmak zorunda değilsiniz güç tüketmez ve her an kullanıma hazırdırlar. Yalnız cepte, çantada, topidoda taşıma veya saklama durumları varsa kapatmakta fayda vardır.

Yorum Yap