Aspire Breeze NXT İncelemesi

Yazar Buhar Adam 27/10/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Pod Elektronik Sigara İncelemeleri,

Aspire Breeze NXT İncelemesi

Breeze NXT, Kısıtlı MTL için 0.8ohm gevşek çekim mtl yapılabilir pod sistem kiti Breeze hepsi bir arada pod sistemleri serisinin en son sürümüdür. 5.4ml e likit kapasitesi bulunan Breeze NXT'in dahili pili 1000mAh'dir. Breeze AIO Kit de olduğu gibi tuşsuz kullanım sunan NXT modeli ile %70VG oranına kadar e likitleri desteklemektedir. Brezee serisinin (Breeze AIO Kit, Breeze 2 Kit) son üyesi NXT de de ebatlar değişmedi yine aynı ebat olan 96 mm x 35 mm x 20,5 mm ölçülerde ergonamik ve hafif bir forma sahip yeni versiyonda kullanılacak olan coiller diğer serilerdeki coiller ile aynı olmayacak yepyeni bir coil ile gelen cihaz 0.8 mesh coilleri kullanıyor. Şimdilik sadece bu :( Aslında bir bakıma iyide olmuş MTL'yi yedek bobin başlıkları ile ilk çıkaran firmadan breeze serisindeki coillerin lezzet performansı düşünülünce zayıf olan bu coillerle devam etmemek iyi bir karar olmuş diyebiliriz. Aynı performans da sıkı çekim MTL coiller ile yeni coil çeşitleri gelmesede olur çünkü 0.8 mesh coil oldukça başarılı lezzet performansı ve yoğun buhar sağlıyor.

0.8 Mesh bobinler %50VG oranlı likitlerle kullnılabilir fakat seri ve çok yoğun vaping yapacak kullanıcılar salt likitlerde yüksek nikotin seçimi yapmasalar iyi olur çünkü mesh bobinlerin içimi sıkı MTL içim sağlamadığından diğer pod sistemlerde 1.2 ohm lik başlıklar kullanıldığınıda hesaplarsak her içimde kıyas yapacak olursa Breeze NXT ile daha fazla buhar ile fazla nikotin alma durumu yaşanabilir. Aslında 50mg salt nikotin kesmiyor diyenler için biçilmiş kaftan bir pod mod sistemidir ama önermem. Salt likitlerden ziyade aslında %70VG oranına ship en fazla 12mg nikotinli likitlerin kullanımında gerçek iyi bir performans alırsınız. %50Vg deki likitlrde sızma sorunları dahi görebilirsiniz.

Cihazın bataryası ebatlarına oranla normal bir performans gösteririr. Tam boş pil 90 dakikada dolmaktadır. Üç seviyede pil durumu gösterimi vardır. Yeşil: 3,8 V ve üzeri, Mavi: 3,5 V ila 3,8 V, Kırmızı: 3,5 V veya daha az pil gücü kaldığını gösterir. Pil performansının uzun vadeli gitmesi için kırmızı yandıktan en fazla 15 dakika sonra şarj etmenizi tamamen bitmesini beklememenizi öneririz. Bana kalırsa pil performansı da biraz düşük kalmış ebata göre normal olsada %70VG'ye sahip likit 3mg nikotinli ise sürekli içimde baya bir düşüş gösterebilir tam gün içim sağlıyacaını düşünmüyorum.

Sonuç olarak Breeze coilleri kullanım ömrü ve e likit lezzet sunumu bakımından sınıfta kaldı diyebilirim Aspire bu coilleri güncellemediği sürece köklü markasını zedeler diye düşünüyorum. Coillerin genel performansı düşüktür ve bazıları çabuk yanabilmektedir. Islatma vs işlemleri olsa dahi sıkıntı görülmüştür. Tavsiye edilebilecek bir cihaz mı bence bu haliyle değil coiller güncellenene dek...

Son olarak da  kırmızı, siyah, beyaz renk seçenekleri ile satışa sunulan Aspire Breeze NXT Pod Sistem kitinin takribi perakende satış fiyatı 250 ile 300 TL arasında değişmektedir.

Özellikleri:

Boyutlar - 96mm 35.5 x 20.5mm
Entegre 1000mAh Şarj Edilebilir Pil
Doğrudan Gerilim Bazlı Çıkış
Bobin Dayanımı: 0.8ohm
BYPASS Modu
Çinko Alaşımlı Şasi Yapımı
İkili Ateşleme Mekanizması - Çizim ve Düğme Aktif
Ayarlanabilir Yan Hava Akış Halkası Sistemi
LED Pil Ömrü Gösterge Işığı
Koruyucu Ağızlık Kapağı
Alt Havalandırma Delikleri
Doldurulabilir Pod - Değiştirilebilir Bobin
5.4mL E Likit Pod Kapasitesi
Yan Doldurma Sistemi - Silikon Tıpa
Aspire BREEZE NXT Bobin Serisi
0.8ohm KA Hasır Bobin
Alt Bobinin Takılması - Tak ve Çalıştır
Snap-In Pod Bağlantısı
8s Otomatik Kesim
Kısa devre koruması
Düşük voltaj koruması
Aşırı Şarj Koruması
Aşırı ısınmaya karşı koruma
MicroUSB Bağlantı Noktası

Paket İçeriği:

1 Breeze NXT Pil Ünitesi
1 Esinti NXT Pod
2 0.8ohm Hasır Bobinleri
1 MicroUSB Kablosu
1 Garanti Kartı
1 kullanım kılavuzu

Breeze NXT Tanıtım Videosu

Yorum Yap