Salt Nikotin Nedir?

Yazar Buhar Adam 25/10/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Likit Blog Yayınları,Nedir Köşesi,

Salt Nikotin Nedir?

Salt Nikotin, tütün yapraklarından doğal olarak çıkarılan nikotin türüdür. Kimyasallarla üretilen freebase e likitler de bulunan nikotinden daha daha doğal ve gerçek nikotindir. Nikotin tuzlarında bulunan benzoik asit, pH seviyesini düşürür ve kapsül sistemleri ve belirli vape kalemleri gibi düşük güçlü cihazlar için optimize edilmiş, daha yüksek nikotin gücünde daha yumuşak bir buharlaşma deneyimi sağlayan alkaliniteyi azaltır.

Teknolojinin gelişmesi ile elektronik sigaraların küçülmesi daha ergonamik küçük boyutlarda üretilemesine sebep olmuştur. Küçük ebat e sigara cihazlarında pil gücü ve e likit haznesi büyük cihazlara oranla daha azdır. Bu sebeple daha az likit ihtiyacı ve pil gücü ile tütünlü sigarayı bırakma aşamasında tam gün vaping sağlayabilmek adına az e likit miktarı ile ve buna bağlı daha düşük watt çıkış gücü ile çözünebilecek e likit çeşidi salt likitler piyasaya sunulmuştur. Salt likit lerde bulunan yüksek nikotin oranları az miktarda e likit sıvısında dahi tadı freebase e likite oranla aroma tadını daha az bozmaktadır. 

Pod elektronik sigara ve yine küçük ebat e sigara cihazı olarak karşımıza çıkan MTL vape kitler ile kullanılan salt likitler günümüzde en çok kullanılan e likit türüdür. Düşük miktarda e sıvı buharı çekimi ile daha az toksit vücuda alınırken Freebase e likitlere oranla anlık nikotin ihtiyacı daha hızlı alınır. Tütün yapraklarında bulunan salt nikotin iki farklı formda bulunur. Birincisi diprotonlu ve monoprotonlu nikotin tuzları (sitrik, malik, laktik vb.asit çeşitleri ile bağlanarak daha tutarlı nikotin tuzları oluşturulur.

Yorum Yap