Coil Satın Alırken Ohm Seçimi Yapmak

Yazar Buhar Adam 10/10/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,E Sigara Yedek Parça Blog,Nedir Köşesi,

Coil Satın Alırken Ohm Seçimi Yapmak

Elektronik Sigara kullanıcı ve kullanıcı adaylarının en çok takıldığı konulardan biri de yedek bobin kafası yani coil veya Pod kartuş satın alırken seçenek olarak sunulan direçler bilmeyenler için çok anlamsız gelmektedir ve bu konuda soru sormak kaçınılmazdır. Coil veya pod kartuşu satın alacağımız sitede satılan coilin çeşitli ohm değerinde seçenekleri bulunabilir bu seçenekler rakamlarla ifade edilir. Kaba bir fikir oluşması için OHM değeri 0.8ohm nin altındaysa DL içim yapılır yani bol buhar - rahat gevşek içim, MTL içim tercih edenler için yani sigara içimine yakım oranda buhar sağlan coillerde 0.8ohm ve üzeridir. Örneğin Eleaf coil satın alıcaz sepete eklemeden önce sitede hangi direnci seçmemiz gerektiği uyarısı alırız burada sizin rahat bir içiml bol buhar mı istiyorsunuz yoksa sıkı içimle az buhar üretimimi istiyorsunuz. Tercihiniz bol buhar ve yoğun e likit lezzeti ise 0.3ohm coil satın almalısınız. Seçiminiz MTL içim ise varsa 1.0ohm direnç gibi seçenekler seçilmeli yoksa varolan seçenek olan 0.5ohm coil satın alınmalıdır. Kademeli olarak anlatacak olursak 1.0ohm ohm 10 üzerinden 3 kademe buhar üretimi 3 kademe sıkılıkta içim sağlıyorsa 1.4ohm 2 kademe buhar üretir ve 4 kademe sıkılıkta içim sunar.

Kullanacağınız likit salt likit ise 0.8ohm ve üzeri coil kullanmanız gerekmektedir. Normal yani Freebase e likit kullanıcaksanız 0.8ohm altında değerlerde coil seçimi yapmanız gerekmektedir. Satın alacağınız coilin normal kullanım watt aralık değerlerinde coil kullanmak hem coil ömrünü uzun süreli kullanmayı sağlar hemde elektronik sigara cihazınızın zorlanmaması sağlar bu da hem güvenli kullanım olur.

Elektronik Sigara cihazınızın watt çıkış gücü ile de orantılı olarak kullanılan tel direnci yani ohm değeri seçimi yaparken kullanılan e sigara cihazı watt çıkış ayarlı ise ve düşük pil tüketimi kullanmak istiyorsanız 0.15 ohm bir coil satın almak yerine tercihiniz 0.75 olmalıdır veya daha üstü bir değer... 

Örneğin tek pilli 80W çıkış gücünde bir elektronik sigara kullanıyorum ve coil seçeneklerim 0,6 ohm ile 0.3 ohm ise 0,6 ohm bobin = 22,81 ila 29,4 Watt aralığında güç ihtiyacı duyuyor. 0,3 ohm bobin = 45,63 ila 58,8 Watt çıkış gücü ihtiyacı duyuyorsa ve buhar performansından ziyade pil ömrü önceliğim ise 0.3ohm coil kullanmam gerekmektedir.

Toparlayacak olursak ohm değeri yükselince pil kullanımı düşer buhar performansı da azalır içim sıkı olur.

ohm değeri düştükçe pil kullanımı artar buhar performansıda artar ve serbest içimli DL içim yapılır. 

Yorum Yap