Vandy Vape Swell Kit İncelemesi

Yazar Buhar Adam 01/08/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,

Vandy Vape Swell Kit İncelemesi

Swell Kit 188W, Yenilikçi tasarıma sahip çift pilli (18650) sadece 198gram ağırlındaki Swell Kit Elektronik Sigara su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Ayrıca Bluetooth özelliği ve içerisinde bir adette uygulama ile gelen düz dikdörten stilindeki modun dış gövdesi tek renk siyahtır ve bu dış gövde üzerine sökülüp takılabilir 12 farklı kapak tasarım bulunur. Harici olarak da satın alabileceğiniz bu kapakların 7 tanesi kompozit malzemeden üretilmiş geri kalanı ise reçine desenli tasarıma sahiptir. Dikey olarak konumlandırılmış tam renkli ekran abetı 0,96 inç büyüklüğündedir.

Swell tankı normal cam ile 3.5ml e likit kapasitesi sunarken kutu içeriğinden çıkan bombeli camı ile 5ml likit kapasitesine erişmektedir. Kutu içeriğinden çıkan yedek bobin başlıkları iki tanedir. Birisi “Mesh 80” 0,15-ohm örgü bobinleri 50-90 watt içindir. Bir diğeri ise Triple M” 0,15 ohm'luk üçlü örgü bobin 50-100 watt aralığında kulanılması önerilir. Coil performansları rakiplerine göre biraz düşük kalmış diyebiliriz özellikle e likit lezzet sunumu açısından biraz tutarsız ve az tat veriyor denilebilir. Kuru Vapinge izin vermeden gayet iyi çalışsada üretici coil konusunda iyileştirmelere gidebilir.

Swell Kit'in su gerçirmeme özelliği abartılacak düzeyde değildir zaten markada tanıtımında bunu dile getirmiştir. Belli bir basınca kadar dayanıklıdır demiyorlar sadece hafif yağışlı havalarda abartıya kaçmamak kaydıyla kullanılabilir ve sonrasında kurulamak şartıyla cihaz lavoboda yıkanarak temizliği yapılabilir. Bunun dışında her abartılı test dahi zaten yüksek amperli pil kullanması nedeniyle hem kullanıcı hemde cihaz için sonucu kötü sonuçlar doğurabilir.

Vandy Vape bu cihazda kullanığı Bluetooth özelliği ile kullanıcıya cihazı kaybetmemesi ve yerini saptaması için cep telefonu ile iletişime sokulduysa alarm ve sesli  bidirimlerle kullanıcıyı uyarma özelliği ve uzaktan watt, sıcaklık kontrolü gibi kullanım artıları sunuyor. Ayrıca biraz zahmetli olan yazılım güncellemeleri biraz daha kolaylaştırılmış. Ayrıca lezzet ayarlama ve hafıza özelliklerini de uygulama ile telefon üzerinden yönetebiliyorsunuz.

Genel olarak kısa bir değerlendirme yapacak olursak ergonami, kullanım kolaylığı, yeni özellikleri barındırıyor olması ve değiştirilebilir kapak tasarımları ile kullanım çeşitliliği sunması açısından olduça verimli ve zevkle kullanılabilicek bir kit elektronik sigaradır. Mod olarak kullanılması da istenebilir ama sıcaklık ayarlamaları uygulamasız yapılamıyor olması büyük bir yazılım eksikliği denilebilir. Swell Sub Ohm tankının kullanımı ve stili gayet başarılı olsa da iki coil seçeneği de çok iyi bir lezzet sunamadığından çok beklentiye girilmemesi önerilir. Türkiye'deki perakende satış fiyatı yaklaşık 650 tl civarı olacağından bukadar para verip satın alacak kişinin coil iyileştirmeleri olmaz ise yani bir tank ile kullanması gerekeceğinden su geçirmeme özelliği olan sub ohm tanktan feragat edileceği ve yeni bir masrafa gireceğini söylemek durumundayız.

Swell Box Mod Teknik Bilgileri:
Boyut: 82mm * 26mm * 55mm 
Güç Aralığı: 5-188w 
Çalışma Gerilimi: 6.4-8.4v 
Çalışma Akımı: <50A 
Çıkış Gerilimi: 0.5-7.5V 
Bobin Direnç Aralığı: 0.05-3ohm

Swell Tank Teknik Bilgileri:
Uzunluğu: 44.65mm 
Çap: 26mm 
Kapasite: 3ml / 4.5ml

Kutu İçeriği:

1 Adet Swell Kit 
1 Adet Aksesuar çantası 
1 Adet Kullanım kılavuzu 
1 Adet 4.5ml Kabarcık camı 
1 Adet 0.15ohm Tek Kafesli bobin 
Kullanım kılavuzu

Swell Kit Elektronik Sigara Tanıtım Videosu

 

Yorum Yap