Elektronik Sigara Kullanımı Hakkında Bilgi

Yazar Buhar Adam 12/07/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Nedir Köşesi,

Elektronik Sigara Kullanımı Hakkında Bilgi

Elektronik Sigara aracılığı ile tütünlü sigarayı bırakma eylemi tüm dünya da olduğu gibi Türkiye'de de her geçen gün artıyor. Yazımızda elektronik sigarayı ilk kez satın alarak kullanmaya başlayacak olan kullanıcı adaylarına ilk kullanım ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız ve en çok yapılan kullanım hatalarına dikkat çekerek ilk kullanım ve genel kullanım ile ilgili detaylar paylaşacağız.

Elektronik Sigarayı ilk kez kurup kullanıcam diyenlere yönelik uygulanması gereken maddeler.

1-) Satın aldığınız elektronik sigara paket içeriğinde yer alan kullanım klavuzu yardımı ile ayrı olarak bulunan donanımlar takılmalıdır. Klavuz yardımı ile e likit haznesine likit dolumunu yapmak.Burada önemli olan kısım e sigara cihazınızda likit yok ise kesinlikle çalıştırmamalısınız.

2-) Likit dolumunu bitirdikten sonra en az 20 dakika kadar cihazı çalıştırmayınız. Atomizer Tankı veya Pod kartuşunuzun içerisinde yer alan pamuk'un likiti emmesini bekleme süresidir 20 dakika. Daha uzun süre bekleyebilirsiniz. Bekleme aşamasında şarj etmekde uygun olacaktır.

3-) 20 ila 30 dakika kadar likit dolumu yapıp beklediniz ve şimdi cihazınızı çalıştırabilirsiniz. Elektronik Sigaralar genel olarak ya 3 kez veya 5 kez seri şekilde büyük olan tuşa basarak çalıştırılır. Hızlı şekilde tık tık tık tık tık gibi basınca cihazınızın açık kapalı bildirim ışığı var ise yanacaktır yok ise anlamanın tek yolu tekrar büyük olan tuşa basarak içim yapmayı denemektir. Driptip denilen e sigara cihaz tank veya kartuşların delikli kısmı ağza getilir ve tuşa basar içim yapılır. Elektronik Sigaranız nefes sensörlü bir model ise örneğin Smok Novo Pod Kit, Infinix veya Aspire Breeze kit gibi nefes sensörü ile çalışan pod modellerinde ateşleme tuşuna bulunmaması nedeniyle likit dolumu ve beklenmesi sonrası vaping yaparak kullanıma hemen başlanabilir.

4-) Uzun süreli kullanımama durumlarında elektronik sigara cihazlarının kapatılması uygundur. Kapatmak için 3 veya 5 kez cihaza göre değişir basarak kapanır ve açılır.

Elektronik Sigarayı Uygun Şekilde Kullanmak;

1- Zincirleme yani üst üste vaping yapmaktan kaçının

2-) Uzun süreli çekim yapmayın 3 saniye kadar Vaping yeterlidir sonra biraz bekleyin ve tekrar içmeye devam edebilirsiniz.

3-) Her coil değişiminde likiti doldurup hemen kullanmak yerine 20 dakika kadar bekledikten sonra kullanıma başlayın

4-) Düşük pil gücü ile elektronik sigara kullanmayın en az %40'ın üzerinde kullanmak her zaman çok daha iyidir.

5-) Yüksek amperli pilleri harici ise cihazdan çıkarıp şarj etmek öncelik olması gerekiyor eski bir model ise kesinlikle bu şekilde şarj edilmedir.

6-) Direkt güneş gören yerlerde e sigara cihazı bırakılmamalıdır. Yağmurlu ve Karlı havalarda dış ortamda kullanılması ciddi sorunlara neden olabilir. Muhafaza ve saklama normal oda sıcaklığında nemsiz yve temiz yerlerde saklanmalıdır.

7-) En önemlisinden bahsediyorum şuanda ürün satış kaygısı olarak bazı kişiler tarafından yorumlanacak biliyorum ama öyle kesinlikle değil son zamanlarda pod sistem ürün kullanıcıları pod kartuşları açarak pamuklama yapmaya çalışıyorlar. Bu işlemler ileri seviye elektronik bilgi ve becerisi gerektirmektedir. Pod kartuşlara yapılan sarım da kullanılan telin direnci ile pod modların çıkış gücü uyuşmazlığı sebebi ile bir çok pod cihaz çöp olmaktadır. Aşırı ısınan ve yanan devreler kullanıcı sağlık ve ürün güvenliği açısından tehlike saçmaktadır. Bunu şöyle düşünebilirsiniz ses anfiniz 30W çıkışlı siz 100'lük hoparlör taktınız ve son ses dinliyorsunuz belli bir zaman sonra anfi yanar aynı durum. Saçmalıktan başka bir şey olarak görmüyorum ki zaten yüksek amper ile deşarj olan pillerden bahsediyoruz. Pamuklama ile doğacak sorunlardan sitelerimiz ve biz sorumlu değiliz ve kesinlikle pil ile oynanmaması, elektronik sigara devresine tamir, kartuş pamuklama işlemlerini önermiyoruz ve buradan uyarıyoruz.

Yorum Yap