Elektronik Sigaraya Başlarken Bilinmesi Gerekenler

Yazar Buhar Adam 26/05/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Likit Blog Yayınları,Videolar,E Sigara Yedek Parça Blog,Nedir Köşesi,

Elektronik Sigaraya Başlarken Bilinmesi Gerekenler

Tütünlü sigarayı bırakmak için en çok tercih edilen ve etkili yolların başında gelen elektronik sigara son yıllarda en trend ve başarılı yoldur. Elektronik Sigaralar hem daha ucuz maliyetli hemde daha az zararlı ve nikotin gücü azaltarak da nikotin bağılılığını bırakmada son derece başarılıdır. Elektronik Sigara'da pis koku, kül, ateş ihtiyacı ve yüksek paralara ödenmemesi nedeniyle tütünlü sigarayı hem bırakma hemde bıraktırma aşamasında temiz, rahat ve karlı bir yoldur.

Günde 1 paket tütünlü sigara kullanan kişiler tarafından gelen sorular doğrultusunda e sigara başlamak istiyorum öneriniz nasıl olur diye gelen müracatlarda ilk sorumuz bol buhar üretimi sağlayacak bir cihazmı istiyorsunuz sigara buharı gibi az buhar üretimi salayan bir ürünmü arayışınızdır? Eğer bol buhar nargile tipi e sigara ile başlamak istiyorsa kullanıcı ebat ağırlık kriterleri sorarak kit elektronik sigara modellerine yönlendiriyoruz. Kit elektronik sigaralar hazı başlangıç setleri olması nedeniyle yeni başlayanlar için en ideal seçim olacaktır ve daha uygundur.

Öncelik olarak pil gücünün yeterliliğidir, aslında her cihaz için bu durum en önemli kriterdir bununla beraber ilk bakılması gereken kriter likit kapasitesi ve pil gücüdür. Neyse konudan kopmayalım nargile içim bol buhar üreten bir elektronik sigarayla başlayarak tütünlü sigarayı bırakmak istiyordunuz;) :) Buhar Adam olarak önerimiz dahili pilli cihazların ilk günkü kullanıma oranla takribi 1 1 buçuk sene sonra pil gücünün düşmesi ve dahili pilli cihazların çoğunun pilinin kolay şekilde değişmeyeceğinden cihazın ömrünü 1 buçuk sene olarak görmenizdir. Harici pilli elektronik sigaralarda bu durum geçerl değildir. Pil performansından şikayetçi olduğunuz zaman rahatlıkla e sigara sitelerimizden temin ederek ilk günkü performansla uzun yıllar e sigaralarınızı sadece pil değişimi ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Burada önemli olan tek pilli e sigara mı çift pilli e sigara mı kullanmak istediğinizidir bu kriteride belirlemek için kullanıcı olan siz olacağınız için devamlı şarj edemem 2 gün ve üzeri süre beni idare etmeli DL içim ( Bol Buhar Üreten) bir elektronik sigara almam gerekiyor derseniz iki pilli elektronik sigara modellerine bakmalısınız. Hayır ben günde bir kere şarj edebilirim bu durum benim için sorun olmaz derseniz tek pilli elektronik sigaraların ebatları ve ağırlığıda iki pilli modellere oranla daha küçük ve ergonamik olması nedeniyle tek pilli e sigara modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Çift Pilli Elektronik Sigara Avantajları ve Dez Avantajları

Artıları:

Uzun pil ile gelen uzun süre tek seferlik şarj ile kullanım süresi

Daha geniş çapa sahip tankları destekleyen Mod Elektronik Sigara çapları

Uzman seviye e sigaraya geçişde mod almadan sadece atomizer satın alarak geçiş yapabilmek

Harici şekilde şarj edilebilirler.

DL ve MTL Tanklar ile sınırsız kullanım sunması

Eksileri:

Ağır olması

Daha Büyük mod ebatları

Yavaş şarj süresi

Taşıma ve saklama zorluğu

Pahalı olması

Tek Pilli Elektronik Sigara Avantajları ve Dez Avantajları

Artıları:

Daha Hafiftirler

Daha Küçüktürler

Taşıması ve saklaması kolaydır.

Çift pilli e sigara modellerine göre daha uygun fiyatlıdırlar.

Daha hızlı şarj olurlar.

Harici şekilde şarj edilebilirler.

Eksileri:

Pil ömrünün çift pilliye oranla daha kısıtlı olması

Çift Pilli Elektronik Sigara modellerine oranla daha düşük watt çıkışına sahiptirler.

Donanım değişikliği ve yükseltmelere karşı daha kısıtlıdır.

Dahili Pilli Elektronik Sigara Avantajları ve Dez Avantajları

Artıları:

Daha güvenlidir çünkü üretici donanım için en ideal pili kullanmıştır.

Ergonamiktir ve ucuzdur

Pili çıkarıp takarken doğabilecek yıpranmalar olmaz

Eksileri

Pil ömrüne bağlı e sigara ömrü

Harici olarak şarj edilememesi yani mod üzerinde bulunan şarj için sunulan usb portu bozulması durumunda tamir haricinde kullanım yapılmaması.

MTL yani sigara içimi derecesinde içim deneyimi ve buhar üretimi sunan elektronik sigara ile esigaraya başlamak isteyenler için 3 yol var birincisi Pod Sistem satın alarak bu iş için geliştirilmiş en popüler seçimi yapmak ve ucuz bir yol ile e sigaraya başlamak olarabilir. 2. Seçenek MTL Kit satın almaktır MTL kit elektronik sigaralar normal e sigaralardan daha küçük ebatta olup watt çıkış ayarlaması yapılabilir çeşitli dirençte coil seçeneği ile kullanılabilir Pod sisteme oranla biraz daha büyük ebat ve kullanım genişliği bulunan e sigara çeşitleridir. 3. seçenek olarak da bir mod satın alınabilir ve harici hazır coilli mtl tank veya sarım yapılabilir MTL RTA atomizer ile set oluşturularak kullanıma başlanabilir. Coil fiyatlarından şikayetçi olan MTL ve DL sigara içimi yapan e sigara kullanıcıları için en ideal yol sarım yapılabilir bir tank atomizeri satın alarak elektronik sigara kullanımına devam etmeleridir. Pod sistem elektronik sigaralara sarım yapılması sabit çıkışlı cihazlar olması nedeniyle ve takıp çıkarırken sarım yapılma özelliği bulunmayan pod kartuşarının zarar görmesi sebepleri dolayısıyla pod kartuşa sarım yapmayı hem POD MOD sağlığı hemde içim olarak önermiyoruz. Çok ince teknik bilgi ve donanım gerektiren bu tip sarımlar genellikle başarılı olmaz ve boşa çabalar olarak görülür. Çünkü hem likit lezzet sunumu yetersiz kalır hemde direnç ayarlaması sorunları nedeniyle cihaz çıkışı zorlanarak pod sistem e sigara cihazı ve coil bozulur. MTL tanklar ile sarım daha sağlıklı ve kolay olmakla birlikte buna bağlı olarak watt çıkış ayarlı modlarla kullanıldığı için daha olumlu sonuçlar yakalanmaktadır.

Pod Sistem Elektronik Sigara ile Tütünlü sigarayı bırakmak isteyen kullanıcılar salt nikotin ile başladıkları için daha yüksek nikotini aldıklarında yeterli geleceğinden tütünlü sigarayı bırakmada daha başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Uzmanlar tarafından yapılan araştrmalara göre yüksek nikotinle başlayarak tütünlü sigarayı bırakmak daha başarılı sonuçlar vermektedir. Tabi burada kendini bilmek de çok büyük kriterdir sonuçta bir bağımlılıktan kurtulmaya çalışılarak e sigara kullanılıyor bu sebepten doları yeterli olduğu kadar kullanmak ve devamlı azaltarak denemeler şeklinde nikotin oranını düşürmek gerekmektedir.

Tercih ne olursa olsun e sigarayı bırakmak için DL veya MTL içim için satın alınacak e sigara cihazının ülkemizde varolan stok sorunları nedeniyle popüler markalardan satın almak öncelik olmalıdır. Smok, Vaporesso, Aspire, Justfog gibi en çok bilinen elektronik sigara modellerinin en çok kullanılan ürün modellerini tercih etmenin avantajı devamlı lazım olacak olan Pod kartuş, Coil öncelikli ve yedek parça sıkıntısı olmaması göz önünde bulundurularak ürün satın alma işlemi yapılmalıdır.

Örneğin şuanda Aspiree Breeze 2 gerek pil performansı gerekse likit kapasitesi ve lezzet buhar üretim adına başarılı sonuçlar vermesi nedeniyle en popüler Pod Sistem elektronik sigara modeldir. Bu bilgi doğrultusunda ürün satın almak ileriki zamanlarda coil, kartuş gibi doğcak gereksinimler için satın alma kolaylığı ürün bulma kolaylığı avantajı sağlamaktadır. 2. kriterde satın alınan Pod sistem e sigaranın kapsülü kullan at şeklinde olmasından ziyade tekrar doldurulabilir özellikte olmasıdır. Kullan at kartuşlar hem daha pahalıdır hem daha kısıtlı aroma lezzet seçeneklerine sahiptir hemde ileriki zamanlarda bulmak zordur.

Elektronik Sigara Satın Alıcam Neler Önceliğim Olması Gerekir?

1-) Pil Gücü

2- Likit Kapasitesi

3-) Yedek parça bulunabilmesi için en çok tercih edilen marka ve modeller seçmek

4-) Kartuş veya Coilin adet başına fiyatı 

5-) Likit doldurulabilir olması

6-) DL ve MTL içim yapılabilir olması

7-) Watt çıkışı ayarlanabilir olması veya içim mod seçenekleri sunması

8-) İnceleme yazıları okumak, Kullanıcı yorumları değerlendirmeleri

Not: Tütünlü e sigarayı bırakmak için özellikle gün içerisinde pil ve likit yeterliliği çok önemlidir çünkü bunlardan birisi biterse başarılı sonuçlar alınamaz. 2. en önemlisi de kimse size e sigara aldınız diye bilmediğiniz bir likiti hediye etmesin bunu bekleyecek bir elektronik sigara kullanıcı adayı zaten baştan kaybetmiştir ve tütünlü sigarayı bırakmak hayalden öteye geçmez. Çünkü kimse iyi bir likiti hediye etmez para eden şeyi hediye ederse ya 200 liralık ürüne 300 den fazla fiyat yazmıştır onun parasını zaten sizden misli misli alıyordur veya ne olduğu belirsiz merdiven altı diye tabir edilen tamamen insan sağlına zarar verecek neden yapıldığı belli olmayan piyada dolaşan 2 liralık likitler veyaskt tarihi geçmiş bozuk mallar gönderilir. İnsan sağlığını hiçe saymamak gibi bir lüksü sadece kaliteli likit hediye ederek mümkündür bunuda kimse yapmaz normal kalite bir likit 50 liranın altında yakalamak zordur. Bilinçli bir şekilde tütünlü sigarayı bırakmak için az taviz vermek her zaman için daha başarılı sonuçlar doğurur. Likit hediye edilmez !!! E Likit müşteri bakar siteden hangi aromayı seviyorsa hangi tadı seviyorsa seçer kullanıcı yorumlarına bakar tercihini belirler ve likiti fiyatını görerek ürünün özelliklerini, hangi ülkede yapıldığını, ne içeriğe sahip olduğunu okur bilir ve o şekilde satın alır. Bu şey gibi tansiyon hastasının tansiyonu çıktığında içinde 10 farklı hapın bulunduğu bir çekmeceden bakmadan hap almasına benzer bir durum ne yazıkki böyle sakın hediye likit ile e sigara ile tütünlü sigarayı bırakmayı ummayınız.

Elektronik Sigara Satıcısından öneri istemek yerine önceliğiniz yazımızda belirlediğimiz kriterler baz alınarak seçim yapmak yorum okumak olsun çünkü çoğu satıcı ne yazıkki elinde olan malı öneriyor. 5 sene önce birisi yazmış forum sitesine Just S süper güzel sağlam cihaz diye bu cihazdan bin kat daha iyi modeller çıkmasına rahmen hala soruluyor yeni modeller önceliğiniz olsun eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı diyelim ve yazımızı bitirelim okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlarınız biçim için ve diğer e sigara kullanıcıları için çok değerli.

Yorum Yap