Elektronik Sigara Likiti Nasıl Muhafaza Edilir?

Yazar Buhar Adam 22/05/2019 0 Yorumlar Nbase Blog Yayınları,Aroma Blog Yayınları,E Sigara Blog Yayınları,Likit Blog Yayınları,Nedir Köşesi,

Elektronik Sigara Likiti Nasıl Muhafaza Edilir?

Elektronik Sigara Likitlerinizi bozulmaya karşı önlem alarak muhafaza etmek gerekmektedir. Peki nedir bu saklama şekil ve öncelikleri bu yazımızda buna değineceğiz.

E Likit içeriğinde bulunan Aroma, NBase gibi maddelerin yanı sıra PG insan yapımı kimyasal bir maddedir ve bozulmaya karşu uzun ömürlü bir dirence sahiptir. Bununla birlikte VG ve nikotin organiktir ve yiyecek içeceklerimiz gibi belli süreler sonra bozulabilir. Raf ömrü oldukça uzun olan elektronik sigara likitleri daha çok saklama ile orantılı olarak bozulma süreci değiken olabilir. Üretici firmaların en kötü şartlarda bozulma veya en iyi kullanım son tarihini ürünün üzerine yazarken en olumsuz şartları göz önünde bulundurarak belirlediğini unutmamak gerekmektedir.

E-likit saklama konusunda birkaç püf nokta ile raf ömrünü uzatabilirsiniz. bunlardan bazıları şunlardır.

Elektronik Sigarayı Saklarken;

Sıcaklıktan Kaçınmak gerekiyor, Oda sıcaklığı üzerinde ortamlarda veya dirk güneş ışığına maruz kalan e likit sıvıları hızlı şekilde bozulmaya başlar.

Likit şişesinin ağzını uzun süreli açık bırakmak elektronik sigara likitine bulunan nikotinin uçmasına neen olur ve böylece bozulmaya başlarak likit ekşi bir koku ve tat olurken rengi de koyulaşmaya başlar.

Likit şişesine göre bozulma süreci, Likit şişeleri kullanım amacına göre cam veya plastik şişelerde perakende sektörde satışa çıkmaktadır. Plastik e likit şişesinin cam şişeye oranla daha kısa sürede bozulmaya başlayabilir. Onun için uzun süreli likit saklamayı düşüyorsanız cam şişe tercih edilmeli hatta bir seneden fazla bir saklama yapacaksanız cam şişe ve buz dolabında saklamak en iyi yol olacaktır ki korkulmasın e likit sıvıları donmaz.

Yorum Yap