SMOK Nord İnceleme

Yazar Buhar Adam 25/04/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Pod Elektronik Sigara İncelemeleri,

SMOK Nord İnceleme

SMOK Nord Pod Kit, 1100 mAh pil kapasitesi ve 15 watt sabit çıkış gücü ile hem DL hem de MTL içim için geliştirilmiş 3 farklı direnç seçeneği ile satışa sunulan değiştirilebilir yedek bobin başlıklı pod sistemdir. Kobra desenli parlak mermerimsi dış gövdesi ile şık ve sade tarzı bir arada sunan Smok Nord kartuşu değiştirilebilir ve coilleri değiştirilebilir oluşu tak kullan çalıştır sistemler içerisinde Aspire Breeze 2 yi benzemektedir. Kartuşu yedek olarak satılan bu tarz Pod Mod'larda  serbest likit dedğimiz geleneksel Sub Ohm e likit sıvıları ve tuz nikotinden elde edilen salt likitleri iki ayrı kartuşa doldurarak doldur boşalt zahmeti olmadan tak çalıştır şeklinde hızlı ve zahmetsizce kullanabilirsiniz.

Nord Kartuşu genel pod cihazların kartuşlarından çok daha genişdir ve büyük bir likit haznesi bulunur. 3ml likit haznesi günlük kullanım da 1100 mAh pil sayesine tek şarj ile hem normal likit hemde salt likit kullanımında tam günü çıkarabilmektedir. Sert antibakteriyel plastik driptip kartuşla beraberdir ve üzerinde hava kanalı bulunmaz. Smok Nord Coil seçenekleri, 0.6 ohm doğrudan akciğer ağları bobinleri ve 1.4 ohm standart ağızdan akciğer bobinlerine kit ile gelirken, 0.8 ohm göz MTL bobinleri ve 1.0 ohm seramik MTL bobinleri ayrı olarak satılan coil seçenekleri ile kullanım özgürlü ve içim deneyimleri kullanıcıya bağlı olarak değişebilen pod kartuşarın çıkarıp takmak çok basittir. Sıçratma ve ses yaptığına şahit olmadım fakat tek sıkıntısı yoğuşma sonucu biraz arada bakla üzerinde terleme ve likit akması sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Breeze 2 de bu tarz şeylere rastlamadım tabi ki içim deneyimi kullanıcıya göre değişebilir.

Smok Nord Pod Sistemin bir eksi yönü de dışarı çıkıntılı ateşleme tuşudur ve bu cebinizde çalışma olasılı vardır. Smok gibi bir firmanın bu şekilde bir hatayı nasıl yaptığı anlaşılır iş değildir. Cihazın power tuşu dışarıda ve yumuşak en basit bir sıkışma ile cihazınızı kullanım sonrası kapatmassanız kend kendine çalışır ve coiliniz yanabilir.

3 Led bildirimi power tuşu üzerine konumlandırılmıştır. On Off durum bildirimi ile birlikte bu led ışıklar ile pilin doluluk oranlarını da takip edebilirsiniz. Yeşil:% 70-100, Sarı:% 30 -% 70, Kırmızı:% 30'un altında olarak bildirim yapan cihaz bir çok eleştirmen tarafından tam not alsa da likit lezzet sunumu çok iyi olmasına rağmen benim içime sinmedi diyebilirim. Likit gözetleme bölümü çok dar ve küçük olan kartuşunu da unutuyordum kalan likitinizin doluluk oranını takip etmeniz biraz zor pek anlaşılır değil açıkcası. Cihazı öldürmüyorum çok iyi yönleri de var eksi yönleri de var işini iyi yapan likitin tadını çok iyi sunan bir cihaz burada Smok'un coillerinin kalitesinden geliyor. Smok bana göre her zaman malzeme kalitesi ve tasarım açısından biraz kendini geliştirememiş bir firma fakat elektronik sigara pazarında her zaman lider olmayı başarmış bir markadır. 

Cihazın Artı ve Eksilerinden söz etmişken gelin isterseniz hızlı bir bakış yapalım;

Artı Yönleri:

1100 mAh batarya kapasitesi
Kompakt ve cepte
Rahat el hissediyorum
Hem MTL hem de DL podları
Uygun dolum sistemi
İyi buhar üretimi
İyi lezzet
Güzel kısıtlayıcı akciğer çekilişi
3 ml e-likit kapasitesi

Eksi Yönleri:

MTL bölmeleri için çok fazla hava akışı
Elektronik Sigara Likiti seviyelerini izlemeyi zor kılan küçük ve dar gözetleme alanı
Kapatılmazsa cebinizde çalışır.

Nord Pod Kit inceleme Videosu

Yorum Yap