Elektronik Sigara Pil Güvenliği Nasıl Sağlanır

Yazar Buhar Adam 19/04/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,E Sigara Yedek Parça Blog,Nedir Köşesi,

Elektronik Sigara Pil Güvenliği Nasıl Sağlanır

Elektronik Sigara Pili Güvenliği, konumuz pil güvenliğinden daha çok elektronik sigara pillerinin güvenliği şeklide olacak. E Sigara pilleri donanım olarak koşulsuz orjinal olmalı ve kullanılabilir durumda olmalıdır. Peki kullanılabilir durumda oluşu kriterleri neler diye soracak olursanız bunlardan kısaca bahsedicez ve Uygun kullanım, pil saklama, taşıma, şarj etme gibi pil güvenliği sağlanarak doğru kullanım ile güvenlik nasıl sağlanır ondan bahsedeceğim.

1-) Pil Dış Koruma Kaplamasının Sağlam Olması, Pillerin dış kapalaması zaman içerisinde deforme olabilmektedir. Dış ortam pilin ısınması, çıkarıp takarken çizilmesi gibi etkenlerden dolayı elektronik sigara pilleri zaman içerisinde dış gövdelerinden bozulmalar olmaktadır. Bu gibi durumlarda iki seçenek vardır ya tekrar yeni bir bil alınır ya da pil shirink temin edilir ve tekrar üzerine kaplanır. Pil kaplaması daha ucuz bir yöntemdir fakat bilmeyen birisi için zahmetli bir iş olabilir ve elektronik sigara modlarının bir çoğustandart 18650 ebat veya hangisi pil ebatını destekliyorsa o ebat ile tam uayacak şekilde yapılmıştır. Bu sebeple varolan bir kalınlıktaki pil üzerine tekrar kaplama ikinci bir kalınlık sağlayacağından dolayı pil yuvasına girmeyebilme olasılığı bulunmaktadır. Bu durumu gözeterek pil şirink tercihi yapılmalıdır.

2-) Pil Saklama ve Taşıma, Pillerinisi yolcukluklarda yanınızda taşıyorsanız pil kutusu veya dış darbelerden korunaklı plastık kutularda kutu içerisinde savrulmayacak şekilde saklayarak taşımalısınız. Pillerinizi sabit biyerde saklarken önerilen oda sıcaklığına ve drekt güneş ışığı nem gibi durumlardan korumalı şekilde muhafaza etmelisiniz. Pillerinizi sıcak ortamlarda saklamayın veya taşımayın.

3-) Pil Şarj Etmek, Elektronik Sigara Pillerinizi özellikle eski model elektronik sigara kullanıyorsanız harici bir şarj aleti kullanarak şarj etmelisiniz. Yeni model elektronik sigara cihazlarında daha çok şarj edilebilir durumu vardır önceki cihazlarda usb port girişi sadece yazılım güncelleme içindi ama şuanda gelişen güvenlik özellikleri ve donanım olarak gelişen teknoloji ile bir çok cihazda pil şarj etmek güvenlidir diyebiliriz.

4-) Elektronik Sigara'da Farklı marka veya Amperde pil kullanmayın, Elektronik sigara cihazlarınızda kullanacağanız piller aynı marka olmalıdır ve aynı özelliklerde şarj ve deşarj gücüne sahip olmalıdır. Hatta mümkünse aynı kullanım süresine de sahip olmaları uygun olacaktır. Örneğin iki adet Sony VTC 6 Pil kullanıyorsunuz. Birisi zaman içerisinde çıkarıp takarken dış gövde koruması deforme oldu.Deformasyona uğrayan pili sadece değiştirmek yerine iki yeni pil satın alarak kullanmak Cihaz güvenliği, Kullanıcı Güvenliği ve Performans açısından daha doğru ve güvenli bir tercih olacaktır.

5-) Pil Tam Tükenmeden şarj ederek kullanmaya özen gösterin, lityum-iyon piller, daha fazla boşalmasına izin verdikçe daha fazla kapasite kaybetme eğilimindedir. Çoğu mod, bir tür pil seviyesi göstergesiyle gelir. Pillerinizi tamamen boşalmadan önce şarj etmek, kullanım ömrünü uzatacaktır. 

6-) Orjinal Elektronik Sigara Pili kullanmak çok Önemlidir,  Günümüzde elektronik sigara da kullanılan yüksek amper deşarj olabilen şarj edilebilir piller Sony, Samsung, LG ve Panasonic markalarda bir çok modelle karşımıza çıkmaktadır. Bu markalarda üretilen pillerin sahteleride çok miktarda piyasada bulunmaktadır. Pil, Elektronik Sigara güvenliği açısından en önemli donanım olması nedeniyle pil kesinlikle orjinal satın alınmalıdır ve orjinallik sorgulaması yapılmalıdır.

Elektronik Sigara Pil Güvenliği ile alakalı tanıtım videosu

Yorum Yap