Türkiye'de En Çok Rağbet Gören Elektronik Sigaralar

Yazar Buhar Adam 13/04/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,

Türkiye'de En Çok Rağbet Gören Elektronik Sigaralar

Türkiye elektronik sigara ile tanışalı takribi olarak 5 buçuk sene kadar oluyor çok istisnai dışarıdan getirtilen cihazlar hariç e sigara toptan ve perakende satış piyasasının olumundan bahsedecek olursak o zamandan bu zamana efsane olmuş e sigara modelleri gerek ESFFORM (Elektronik Sigara Forum) gibi forum sitelerinde gerekse sosyal medya mecralarında dilden dile birazda abartılarak özellikle ilk zamanlar sükseli bir tanıtım ve yorum değeri çok büyük şekilde kitlelere hitap ederek piyasada rol oynayan en başarılı elektronik sigara modelleri günümüze kadar her daim olmuştur ve bu böyle de devam edecek gibi görüyor. Son senelerde POD Mod sigara modelleri revaçta olsa da ilk zamanlar cihazın büyüklü ve Watt çıkış gücü ile performans ve iyilği ölçülürdü. Şimdi ise gelişen teknoloji ile birlikte ilk zamanlarda nam yapmış markaların dha küçük boyutlar ile daha güçlü performans sunan elektronik sigara cihazları üretmesi Türkiye'deki kalıp düşünceyi birazda olsa yıkmış gibi görünüyor. Aslında bu geçiş kalem tipi elektronik sigara modellerine ilginin artması ile kullanım kolaylığı ve performans yeterliliği görülmesi ile aslında daha küçük, ergonamik ve gerçek sigara içim yeterliliğinin MTL'nin yeterli olması görüşü ağır basması ile destekleyici bir düşünce anlayışını günümüz e sigara modellerinin oluşmasına ve popüler bir hal almasına yardımcı oldu. Arz talep meselesi deriz ya insanlar basit kullanım, düşük fiyat ve yeterlilik dengesini daha çok POD Kit modellerden yana kullandı.

Şimdi gelelim asıl konumuz olan özellikle Türkiye'de efsane olmuş daha sonra daha başarılı marka ve modellerin çıkmasına rağmen ısrarla talep göre elektronik sigara modellerine;

1-) Smok'un amiral gemisi tabiki Smol Alien Kit tabikide ilk sırayı alıyor.

2-) Yine Smok Al85 diyecem gerçi Vaporesso Swag tahtından etti AL85 modelini ama tabi uzunca yıllar en çok tale gören tek pilli (Harici Pil) model olma başarısını ben Smok coillerinin yüksek buhar ve likit lezzet sunumundaki başarısına bağlıyorum.

3-) Joyetech EGO AIO diyecem çünkü Buhar Adam olarak bende halen kullanıyorum gerek DL gerekse MTL olarak içimi son derece başarılı olan bu modellerin coillerinin diğer marka coillere oranla daha uzun süre kullanım ömrü olduğunu buradan belirtmek durumundayım bunu da Joyetech'in EGO AIO ECO gibi başarılı pil ömrü sunan düşük watt çıkışı ile yüksek buhar üretimi olduğunu düşüyorum.

4-) Vaporesso Revenger, Smok Alien Kit çok daha önce çıkmamış olsa ve aynı anda bu iki model piyasaya sunulmuş olsaydı Smok'u tahtından edecek yeterli donanım ve yazlıma sahip bir elektronik sigara modeli hiç şüphesiz... Bir de NRG tankın Smok Baby yedek bobin başlıkları NRG Sub Ohm tank ile uyumlu olduğunu düşününce bu durum hali hazırda daha kolay ve kullanışlı bir menü daha güven veren ve kaliteli malzeme kullanılarak hazırlanmış çok şık bir dış gövde kesin gözüyle bakılabilirki çok daha başarılıdır.

5-) Eleaf Pico Kit Elektronik Sigara, Tek pilli olarak ilk çıktığı zamanlarda çok ergonamik ve kullanışlı bu model Melo serisi tank çeşitleri ile çeşitli yükseltmeler ile e sigara pazarındaki başarısı sürdürmeyi başarmış sorun çıkarmayan ve bir e sigara cihazından istenileni tam olarak karşılayan sade ve tarz bir modeldir.

6-) Eleaf Just S Stick Kit, Doğrumu yazdım bilmiyorum adını bu gibi birşeydi efsane olmuş ufak tek likit sızdırma, sıçratma, kullanışsız hava kanal yönetimi gibi sorunları ile en çok tercih edilen kalem model elektronik sigara olmayı başarmıştır. Uygun fiyatı aslında piyasada çok fazla ve satış rekabetinden kaynaklı bu modelin nesi beğenildi de bukadar tutuldu pek anlamış değilim galiba coil fiyatının rakiplerine göre daha uygun oluşudur. Belkide ürün satıcıları ile dolu forum site ve blog yazı ve şişirme yorumlarından kaynaklı bir durum olabilir. Bana göre yetersiz bir modeldi zamanın şartlarına göre bile olsa.

7-) Modlardan gidelim dedim birazda günümüzde hala ısrarla sorulan ve aranan elektronik sigara mod modeli YiHi G Class Mod bir elektronik sigara cihazından ne istiyorsanız var denebilecek kadar donanımlı ve çift 18650 pil ile çalışan 200 Watt güç üretebilen buharlama aşığı insanlara yönelik tasarlanmış SX Mini G Class 200W TC Box MOD YiHi modelini aldıktan sonra keşke bu özellik de olsaymış diyemeyeceğiniz özelliklere sahip G Sınıfı Class Mod çift pilli üretildi tarihe göre ciddi manada iyi bir işlem ve ateşleme hızın sahip güvenlik özellikleri ile donatılmış genel olarak şu zamana dek en pahalı ve fiyatına rağmen çok beğenilen ve satılan mod e sigaradır.

8-) VooPoo Drag Mod Elektronik Sigara, Çelik gövde üzerine reçine desenli tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken çok şık ve hızlı işlem çipi bulunan bu mod da hala aranan ve sorulan modellerin başında gelmektedir. Öyleki Drag serisi tüm modlar çokküçük detaylar dışında birebir aynı görünüme sahiptir. Voopoo markası sağlam ekmek yedi bu model ile desek yanlış olmaz heralde Özellikle Youtube Vpe videolarında da çok fazlaca tanıtım ve inceleme video paylaşımlarınında bir hayli fazla oluşu cihaza ekstra bir değer bindirdi. 

9-) Vaporesso Swag Kit, Günümüzde hala tek pilli kullanışlı ve ergonamik e sigara cihaz modelidir. Özellikle MTL'cilerin gözdesi bu model GT serisi coiller ve Smok marka Baby coiller ile kullanılabilir olması hem mod arayışı hemde tek pilli hepsi bir arada başlangıç seti arayışında olanların ilk tercihlerinden biri olmuştur.

9-) Smok V8 Kit, Smok'un en çok satılan kalem tipi elektronik sigara modeli olma ünvanını hala elinde tutan bu model ozamanlarda kullanımı kolay pil gücü ve likit haznesine sahiptir. Tek şarj ile tam günü çıkaran bu Stick Model dahili 3000mAh pil gücü ile ozamanların en iyi donanımlı ve basit kullanımlı modeliydi.

Yorum Yap